Ponuka wellness pobytov

Nie je ľahké sa zorientovať v ponuke wellness produktov preto Vám pripravíme doporučenie podľa Vasích požiadaviek.

Kontaktujte nás: +421 917 647 908 alebo +421 692 029 719

Wellness Piešťany

Vyberte si svoj wellness pobyt v Piešťanoch

Kúpele Piešťany vďačia za svoju povesť predovšetkým unikátnym prírodným prameňom termálnej minerálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky 2000 metrov, vynáša niektoré špecifické zlúčeniny a energiu zemskej magmy.

Táto voda je aj hlavným činiteľom tvorby nenapodobniteľného miestneho produktu – liečivého sírneho bahna. Ide o zvláštny peloid, ktorého zloženie je výsledkom dlhodobej reakcie termálnej vody s miestnymi mäkkými horninami a špecifickou bakteriálnou mikroflórou.

Liečivé zdroje - všeobecná informácia

Piešťanská termálna minerálna voda

to je desať prameňov s priemerným obsahom 1.500 mg minerálnych látok na 1 l minerálnej vody. Voda vyviera z tektonických zlomov z hĺbky asi 2000 metrov, zachytáva sa v hĺbke 60 m, čo zaručuje jej konštantné chemické zloženie a teplotu. Teplota prameňov je 67 až 69 °C. Je to stredne mineralizovaná, síranovo-hydrogenuhličitanová, vápenato-sodná, sírna, horúca voda. Využíva sa hlavne na kúpele, ale tiež na pitnú kúru.

Najdôležitejším komponentom pre liečbu ochorení pohybového aparátu je vysoký obsah síry (od 6 do 10 mg / l), ktorá sa vo vode vyskytuje v rôznych formách a chemických zlúčeninách (sírany, siričitany, sulfidy). Dôležitý je aj vysoký obsah sírovodíka – v priemere 4,7 mg na liter vody.

Golf, tenis, vodný a saunový svet, atraktívne kultúrne podujatia a výlety v kombinácii s jedinečnými liečebnými a relaxačnými procedúrami – to sú ideálne podmienky pre relax a načerpanie novej životnej energie. Príďte do Piešťan stráviť nezabudnuteľnú zdravotnú dovolenku!

Regeneračné kúpeľné pobyty sú určené pre ľudí, ktorí hľadajú oddych a relax v pokojnom prostredí Kúpeľného ostrova. Všetky služby máte na dosah ruky. Týždeň pobytu Vám prinesie dokonalú regeneráciu celého tela, novú životnú energiu a vnútornú harmóniu. Regeneračné pobyty Vám pomôžu aktívne sa vyrovnať sa s dôsledkami stresu a uponáhľaného životného štýlu a tiež pôsobia preventívne voči vzniku mnohých civilizačných ochorení.
Regeneračný pobyt začína krátkou vstupnou konzultáciou s lekárom a zahŕňa od dvoch do štyroch procedúr denne (podľa typu programu), ubytovanie, polpenziu a voľný vstup do bazéna.

Základným regeneračným programom je Relaxačný kúpeľný pobyt. Ako nadstavbu ponúkame špeciálne regeneračné programy, ktoré sú zamerané na aktívnu relaxáciu špecifických skupín klientov. Zahŕňajú liečebné a relaxačné procedúry, ktoré spolu s kvalitnými hotelovými službami a prekrásnym prostredím Kúpeľného ostrova vytvárajú ideálne podmienky na zdravotnú dovolenku pre celú rodinu.

No a z Piešťan to už nie je ďaleko na Relaxacný pobyt Wellness pobyty Hotel Máj Pieštany.

Kúpele na Slovensku- mapa


Zväčšiť mapu